ضریح مرقد امامزاده امیرشهریار چرام نصب شد

طی مراسمی با حضور معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اوقاف و امور خیریه چرام، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولان و مردم دوستدار اهل‌بیت (ع) چرام ضریح امامزاده امیرشهریار (ع) این شهرستان نصب شد.
عبدالرسول پوربهشت در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: طراحی و ساخت این ضریح به مدت هفت ماه توسط هنرمندان اصفهانی انجام شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه چرام با بیان اینکه هزینه ساخت این ضریح 40 میلیون تومان شد، عنوان کرد: ساخت ضریح از اصفهان بوده که از سوی خیری اهدا شده است.
وی همچنین تصریح کرد: برای ساخت ضریح و امامزاده جمعا بالغ بر یک میلیارد و 40 میلیون ریال هزینه شده که تمامی این هزینه‌ها توسط یکی از خیرین منطقه پرداخت شده است.
این مسئول با اشاره به برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه چرام در خصوص امامزادگان این شهرستان خاطرنشان کرد: خرید گلدسته و گنبد و دیوار چینی بقعه امامزاده حمزه با اعتباری بالغ بر 29 میلیون تومان، ساخت نمای بیرون و گلدسته و سرویس بهداشتی بقعه امامزاده یحیی (ع) و ساخت سرویس بهداشتی امامزاده محمود از جمله کارهای عمرانی اجرایی بعد از عید است.
گفتنی است، امامزاده امیرشهریار (ع) چرام در سه کیلومتری شهر چرام و در روستایی به همین نام قرار دارد و هر هفته تعداد زیادی از شیفتگان خاندان اهل‌بیت (ع) به زیارت وی می‌آیند.
روستای امامزاده امیرشهریار (ع) از چشم‌انداز بسیار زیبایی برخوردار است و تلفیق بی‌مانند کوه، گندمزار و شقایق وحشی فضای بسیار دل‌انگیزی را به وجود آورده است.

/ 0 نظر / 45 بازدید