کسری تجاری 27 میلیارد دلاری آمریکا طی ماه جولای

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ ، افزایش صادرات و واردات آمریکا نشانگر بهبود نسبی شرایط اقتصادی جهان و افزایش مبادلات تجاری بین المللی است .
بر اساس نظرسنجی بلومبرگ از 63 کارشناس ارشد اقتصادی ، شکاف بین واردات و صادرات آمریکا طی ماه جولای با 1.5 درصد افزایش به بیش از 27.4 میلیارد دلار رسید . این رقم در ماه قبل از آن نیز به 27 میلیارد دلار رسید .
افزایش تقاضا برای کالاهای ساخت آمریکا از سوی چین ، مکزیک و اتحادیه اروپا تاثیر زیادی در افزایش صادرات آمریکا داشته است . افزایش قیمت نفت نیز موجب رشد هزینه واردات انرژی آمریکا طی ماه جولای شده است .
با توجه به پیش بینی کارشناسان در مورد رشد 2.1 درصدی اقتصاد آمریکا طی سه ماه دوم 2009 پیش بینی می شود میزان واردات آمریکا نیز طی ماه جولای رشد نسبی داشته باشد . کسری تجاری آمریکا طی ماه می به 26 میلیارد دلار رسید که این رقم پایین ترین میزان از نوامبر 1999 میلادی به شمار می رود .
هزینه واردات آمریکا طی ماه جولای نسبت به ماه قبل از آن بیش از یک درصد افزایش داشته است .
بر اساس این گزارش هزینه واردات آمریکا طی ماه جولای نسبت به ماه قبل از آن 16 درصد کاهش داشته است . میانگین قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا طی ماه اوت به 71.14 دلار ، طی ماه جولای به 64.29 دلار و ماه ژوئن به 69.70 دلار رسیده است .
سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی نیز پیش بینی کرد ، رشد اقتصادی کشورهای صنعتی و توسعه یافته طی سال 2009 کمتر از 3.7 درصد کاهش خواهد یافت . این رقم در گزارش قبلی این سازمان بیش از 4.1 درصد اعلام شده بود .
گوردون براون نخست وزیر انگلیس نیز هشدار داد ، در شرایط کنونی نباید اجرای بسته های محرک اقتصادی را متوقف کرد . نباید اشتباهات دهه 1930 را تکرار کنیم . اقتصاد جهانی هنوز با ریسکهای زیادی روبرو است .

/ 0 نظر / 33 بازدید